"/> آشنایی با الگوریتم های گوگل – سریع بیاب
دوره آموزشی رایگان، سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد
دوره آموزشی رایگان، سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد
0
0

آشنایی با الگوریتم های گوگل

118 بازدید

1. الگوریتم بوستون (Google Boston)

الگوریتم بوستون به عنوان اولین آپدیت و بروزرسانی الگوریتم های گوگل بود که در سال 2003 در یک کنفرانس علمی مهندسی ارائه شد. این الگوریتم، تصمیم گرفت که در روند بررسی، مطالب را به صورت ماهانه یا حتی زودتر انجام دهد. در گام‌های بعدی تغییراتی در این الگوریتم بوجود آمد که در جریان آن مطالب به صورت روزانه بررسی می‌شد و کاربران به فکر انتشار روزانه محتوا در وب سایت خود بودند.

2. الگوریتم فلوریدا (Google Florida)

 این الگوریتم در ماه نوامبر سال 2003 منتشر شد و به نوعی وبمسترهای آن زمان را تحت تأثیر قرار داد. در واقع در این الگوریتم به وبمسترها نشان داده شد که از چه تکنیکی برای جذب ترافیک ارگانیک استفاده کند. به عنوان مثال، استفاده از کلمات کلیدی یا حتی استفاده از لینک‌های داخلی و خارجی مواردی بود که در این الگوریتم رنگ واقعیت به خود گرفت.

3. الگوریتم شخصی سازی نتایج جستجو (Google Personalized Search)

این الگوریتم در ژوئن سال 2005 از طرف گوگل منتشر شد و در آن کاربران می‌توانستند از تاریخچه‌ جستجوی خود برای جستجوهای جدید استفاده کنند. در واقع، تلاش‌ها و جستجوهای قبلی کاربران در این الگوریتم ذخیره شده و گوگل در جستجوهای بعدی این موارد را به آنها نشان می‌داد. این الگوریتم نشان دهنده دسترسی گوگل برای اولین بار به تاریخچه جستجوی کاربران است.

5. الگوریتم پیشنهاد گوگل (Google Suggest)

 پس از 4 سال استفاده آزمایشی، بالاخره الگوریتم پیشنهاد گوگل در آگوست سال 2008 راه اندازی شد. در این الگوریتم، تمرکز بر روی استفاده از عبارات کلیدی یا همان کوئری (Query) بود. این الگوریتم به کاربران کمک می‌کرد که علاوه بر کلمه یا عبارت کلیدی خود، کلمات کلیدی محبوب را نیز ببیند و از بین آنها گزینه‌های بهتر را انتخاب کنند. این الگوریتم به عنوان مقدمه برای الگوریتم Google Instant بود که در سال 2010 پیشنهاد شد و نوع پیشرفته دیگری از الگوریتم های گوگل است.

6. الگوریتم کافئین (Google Caffeine)

تا قبل از به وجود آمدن الگوریتم کافئین، سیستم ارائه محتوا در گوگل و نتایج جستجو به صورت لایه لایه بود که فقط سایت‌های دارای رتبه بالاتر در همان جستجوی اول نشان داده می‌شدند و اغلب سایت‌های جدید دیده نمی‌شدند. گوگل برای حمایت از وب سایت‌های جدید و وب سایت‌های ضعیف‌تر، در سال 2009 یک الگوریتم به نام الگوریتم کافئین معرفی کرد که راه اندازی آن به ژوئن 2010 موکول شد. در این سیستم دیگر خبری از لایه بندی بودن سایت‌ها با توجه به قیمت آنها نبود و در حقیقت جستجوی کاربران به صورت کلی و در بین همه سایت‌ها انجام می‌گرفت.

7. الگوریتم پاندا (Google Panda)

الگوریتم پاندا در ابتدا با نام Farmer منتشر شد که به نوعی به صورت غیرمستقیم ریز شدن گوگل در مزارع محتوا و ارائه یک محتوای با کیفیت توسط وی را نشان می‌داد. اما در هر صورت این الگوریتم در سال 2011 با نام رسمی پاندا ارائه شد که نام آن از نام مهندس سازنده الگوریتم برگرفته شده است. در حقیقت این الگوریتم در پاسخ به تعداد روز افزون شکایت جامعه جهانی به سایت‌های با محتوای بی‌کیفیت ساخته شد. پاندا عمدتاً به سراغ سایت‌هایی با محتوای ضعیف می‌رود که مطالب سایر سایت‌ها را کپی کرده و به عنوان محتوای خود منتشر می‌کنند. الگوریتم پاندا یکی از مهم‌ترین ابزارهای بود که با هدف مبارزه با نتایج جستجوی خاکستری یا همان سئو کلاه خاکستری به وجود آمد.
در آینده به مطالب بیشتری در این موضوع می پردازیم
موفق باشید
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://maxyab.ir/?p=393
کلیک کنید و درامد داشته باشید
اشتراک گذاری:
صلاح الدین احمدزاده وبسایت شخصی
من صلاح الدین احمدزاده، معروف به برنامه نویس جوان، بنیان گذار وب سایت سریع بیاب، خلاق، عاشق زندگی و برنامه نویسی، آموزش های آنلاین و طراحی وب سایت هستم. برای همه شما آروزی موفقیت دارم
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

گزارش خرابی لینک ها
راهنما
  • در صورت خرابی و عدم کارکرد لینک های دانلود، از بخش «گزارش خرابی لینک ها» ، می توانید عنوان این صفحه به همراه پارت هایی که در لینک ها دچار مشکل هستند را به مدیریت سایت گزارش نمایید تا بررسی و برطرف شوند.
  • فایل های دانلودی قرار داده شده تنها متعلق به این وبسایت است و نشر آنها در دیگر وبسایت ها به منظور دانلود پیگرد قانونی دارد.
  • در صورتی که با IP ایران در حال مشاهده وبسایت ما می باشید، حجم مصرفی دانلود فایل ها توسط شما نیم بها محسوب می شود.
  • در صورت وجود هرگونه سوال در رابطه با دانلود فایل های این مطلب، می توانید آن را در بخش دیدگاه ها سوال نمایید.
پسورد: maxyab.ir

نظرات

0 نظر در مورد آشنایی با الگوریتم های گوگل

امکان ثبت نظر جدید بسته شده است.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.